برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد مقابله درمانگری در بهبود سلامت سالمندان * * * * * * * * * * * *   قابل توجه کاربران سایت : اعلام نتایج داوری مقالات 17 مهر ماه 1396 می باشد.  
پیام ریاست کنفرانس
۱۱ مهر ۱۳۹۶ 156

الله نور السموات والارض

کنفرانس ملی سلامت اجتماعی با هدف گسترش امید و کارآمدی در جامعه با فراخوان تفکر و اندیشه پژوهشگران و اندیشمندان در جهت ارتقاء  سلامت اجتماعی برگزار می شود.. افراد جامعه اگر اجتماع را به عنوان یک مجموعه زنده،حمایت کننده،پشتیبان و قابل اتکا بیابند بدون شک به آن احساس تعلق کرده و در رشد، بالندگی و پیشرفت آن سعی وافر خواهند داشت و از پیشرفت و شکوفایی آن بهره ها خواهند برد که این مهم مستلزم آگاهی، آموزش پایدار و مسوولیت پذیری می باشد.

کارآمدی، شادکامی و رضایتمندی از زندگی مولفه های مهمی هستندکه می تواند سلامت روانی-اجتماعی افراد در سطح جامعه را تبیین کند از این رو ارتقاء کیفیت زندگی و شادکامی آحاد مردم در سطح کشور میتواند به افزایش بهره وری، تولید ثروت ، سعادت و خوشبختی در  جامعه منجر شود .

نخبگان و تصمیم سازان هر جامعه وظیفه دارند تا با بررسی‌های علمی و تحقیقاتی مداوم نسبت به سلامت روانی-اجتماعی ،افکار، عواطف ، رفتار و شخصیت. مردم همت گمارند تا درک درستی از وضع موجود سلامت اجتماعی جامعه داشته باشند.

اگر فضای قالب در  محیط جامعه بی اعتمادی،پرخاشگری،فقر،بزهکاری و نابهنجاری باشد بطور قطع آسیب های روانی- اجتماعی در لایه های گوناگون ذهن و. شخصیت افراد رسوخ کرده و برون داد چنین جامعه ایی افزایش بی رویه پرونده های قضایی، آسیب های اجتماعی فراگیر، افسردگی، از هم گسیختگی درونی،بدبینی نسبت به آینده،  و بطور کلی ناکامروایی همگانی خواهد بود، که  چنین وضعیتی در شان و جایگاه ملتی با هزاران سال سابقه تمدن و فرهنگ و معنویت نخواهد بود  گویی این صدای سقراط حکیم است که ایرانیان را مردمی راستگو و شجاع در بلندای  تاریخ تفسیر می کرد و ندای آسمانی حضرت محمد(ص) که فرمودند اگر علم در ثریا باشد مردمانی از سرزمین پارس بدان دست می یابند.  این خود واضح و مبرهن است که. راستی و شجاعت  مورد اشاره در کلام سقراط و سیطره بر سپهر دانش که رسول خدا (ص) ایرانیان را بدان بشارت دادند با کژ فکری،کژ رفتاری. بدست نمی آید. که خاستگاه رفتارهای ناسالم و آسیب زا از ضعف و زبونی  شخصیت ناشی میشود و منشا افکار و رفتارهای پاکیزه و سالم در ملکوت آسمانها می باشد. بنابر این بایستی آگاهی خود را نسبت به اهمیت جامعه و سلامت اجتماعی تقویت کرده و مسئولیت فردی و اجتماعی خود را  عاشقانه در قبال ارتقاء جامعه پذیرا باشیم و همچنانکه خود را دوست می داریم جامعه خود را نیز  دوست بداریم و در تکامل و پیشرفت آن  با تمام وجود تلاش کنیم که اصالت ها سرانجام فردا را روشن تر خواهند کرد. وعشق به جامعه زیباترین اصالت است.

 

دکتر محمد مهدی پسندیده   ، ریاست اولین کنفرانس ملی سلامت اجتماعی

برگزار گنندگان کنفرانس
برای دریافت آخرین خبرها در خبرنامه عضو شوید.
   
    رشت ، بزرگراه خلیج فارس، دانشگاه گیلان، دانشکده علوم انسانی،
    تلفن تماس : ۳۳۶۹۰۲۲۸ - ۰۱۳
    info[@]shc2017.ir

شرکت مهیانت شمال : طراحی و پیاده سازی